Český rozhlas se pustil do ojedinělého projektu s názvem Ježíškova vnoučata, jehož součástí se stal i náš Dům seniorů Liberec – Františkov.


Celý projekt je založen na tom, že senioři mají svá přání a díky spojení s lidmi, ale i společnostmi, kterým není osud našich seniorů lhostejný, dochází k jejich plnění. Musím se hluboce poklonit všem, kteří se do projektu zařadili, všem, kteří se rozhodli splnit některá přání našich klientů a vyjádřit jim poděkování a úctu. Někdy má člověk pocit, že slova nestačí na to, aby vyjádřila naše pocity. Nejde jen o dar jako takový, ať už jím je drobnost, dárek větší nebo třeba i televize. Jde především o ochotu lidí, o to, že nejen, že investují a dárek přivezou, ti z větší dálky zašlou, ale jde o to, že mnohdy mezi dárcem a obdarovaným vznikne i určité pouto a dárci se sem vracejí na návštěvu a zpříjemňují tak dny našim klientům. Ti najednou mají pocit, že nejsou sami, že nejsou opuštěni a že je někdo, na kom jim ještě stále záleží.

Poděkování patří tedy autorům projektu, bez nichž by toto nebylo možné a úcta a obdiv všem, kteří se do projektu zapojili.

Děkujeme
Bc. Jan Gabriel
ředitel Domu seniorů Liberec - Františkov